222 718 959
objednavky@dookie.cz
  • 0 položek
    0 Kč
    0
 
 »  Velikosti  »  Přilby

Přilby

Návod jak zvolit správnou přilby.

 

Jak správně vybrat přilbu:

Přilby vybíráme dle určení použití a velikosti.

 

Jak určit správnou velikost:

Velikost přilby zjistíme oměřením obvodu hlavy, který se měří přes střed čela, nad ušima a přes temeno hlavy jak je zobrazeno na obrázku. U přileb máme v popisu výrobku (např.M 54-59cm) i tyto údaje o velikosti, kde lehce dle naměřených hodnot správnou velikost dané přilby zjistíte. Označení velikosti písmenem se může u jednotlivých výrobců mírně lyšit, proto tyto informace o velikosti máme u každé přilby. 

 

 

 

Výběr přiby dle určení:

Každá přilba dle učnení poskytuje potřebnou ochranu na příslušnou disciplínu.

Klasické XC přilby - lehké a hodně odvětrané přilby pro jízdu na horském, nebo trekingovém kole. Jsou konstruovány tak, aby při větším nárazu praskli a tím náraz ztlumily.

All Mountain přilby - stále dobře odvětrané, lehké, ale více odolné - vyšší stupeň ochrany. Určené pro adrenalinovější jízdu na horských kolech.

Přilby "kokosky" - přilba nejčastěji používána na Freestyle BMX kolech a Freestyle MTB kolech. Přilba s ještě vyšším stupněm ochrany. Vhodná i na skate a brusle.

Integrální přiba pro horská kola - cyklopřilba s nejvyšším stupněm ochrany pro jízdu na kole. Využívaná převážně pro disciplíny Downhill a Freeride. Chrání i spodní část obličeje.

Integrální MX přilba - přilba homologovaná pro motocykly určená pro Motocross a enduro motocykly. Čím dál častěji se používá i pro Downhill (sjezd na horských kolech), nebo Bikros, jelikož lépe tlumí nárazy, než Integrální přilba pro horská kola a tudíž je bezpečnější i když bývá o trochu těžší a méně odvětraná.

MOTO silniční přilba - uzavřená přilba pro silniční motocykly - homologovaná.

Snow přilba - zateplená přilba pro jízdu na snowboardu, snowscootu a lyžích.

 

Pokud si s výběrem helmy nebudete jistí, obraťte se na naši linku: 222 718 959 rádi Vám zodpovíme dotazy týkající se nejasností ohledně jakéhokoli našeho zboží.

 

Doporučení:

Po těžkém pádu na helmu doporučujeme helmu z důvodu bezpečnosti vyměnit. Veškeré přilby nejsou ani nemohou být dimenzované na silné opakované kolize a nelze spoléhat, že když helma vydrží jeden těžký pád, vydrží i druhý.

 

 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Zavřít