222 718 959
objednavky@dookie.cz
  • 0 položek
    0 Kč
    0
 
 »  Velikosti  »  Boty Vans

Boty Vans

 

Převodní tabulka pro boty Vans a rady pro správný výběr a péči o boty.


 

 Převodní tabulka velikostí Vans:

EUR

38,5

39

40

40,5

41

42

42,5

43

44

44,5

45

46

47

48

US

6,5

7

7,5

8

8,5

9

9,5

10

10,5

11

11,5

12

13

14

UK

5,5

6

6,5

7

7,5

8

8,5

9

9,5

10

10,5

11

12

13

cm

24,5

25

25,5

26

26,5

27

27,5

28

28,5

29

29,5

30

31

32

 

 

Veškeré boty VANS v naší nabídce >ZDE<
 

 


ZÁSADY SPRÁVNÉHO VÝBĚRU BOT NA BMX KOLO

Obuv volte s ohledem na Vaše jezdecké dovednosti a na prostředí, ve kterém se budete nejčastěji pohybovat. Dále záleží také na intenzitě, se kterou obuv používáte.

VANS vyrábí řadu s označením PRO - jsou určeny především pro aktivní sportovní využití na BMX, Skate či Longboard. Verze PRO se od klasických bot liší nejen výrazně pohodlnější vložkou tlumící lépe dopady, ale i kvalitnějším zpracováním s ještě vyšší celkovou odolností.

Vybranou obuv si pečlivě vyzkoušejte nebo rozměřte pomocí návodu výše. Délka, šířka a tvar musí odpovídat Vašim potřebám. Nevhodně zvolená velikost nebo střih obuvi se mohou stát příčinou nepohodlí a zdravotních potíží, mohou vést i k prasknutí obuvi nepřiměřeným namáháním ve švech i svrškovém materiálu. Případné reklamace z těchto důvodů namáhání nemohou být uznány.

Nezapomeňte, že uvedená velikost obuvi je pouze orientační a věnujte proto dostatečnou pozornost její správné volbě. Pokud si nebudete jisti, doporučujeme boty vyzkoušet přímo u nás v kamenné prodejně v Praze.

Obuv zkoušejte se středně silnou ponožkou. Ponožky sehrávají důležitou roli v cekovém komfortu chození. Transportují vlhkost, chrání podšívku a tlumí při došlapu.

Boty by zároveň neměly být ani příliš malé, ani příliš velké. Šněrování se musí dát utáhnout tak, aby noha pevně seděla v botě a pata se nevyzouvala. Tak předejdete zbytečnému zranění.

Nikdy si nekupujte boty s tlumícími bublinami ve spodní části paty. Vždy prasknou. Nejsou určeny pro takovéto zatížení.

 


Ve všech botách se nohy potí. Nechtějme tedy ani po obuvi z kůže ani od bot semišových zázraky. Navíc do BMX bot stéká veškěrý pot z chráničů kolen, holení a kotníků. 

Pozor na rozdílnost chodidel u jednoho člověka, zkoušejte obě boty.

 

ZÁSADY SPRÁVNÉHO POUŽÍVÁNÍ A ÚDRŽBY OBUVI
1. Při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž bude bota používána.
2. Při obouvání, zejména uzavřeného střihu a kotníkového střihu, obuv rozšněrujte a používejte obouvací lžíci.
3. Vezměte na zřetel, že nošením obuvi přiměřeně klesá její životnost. Záruční doba na obuv nelze zaměřovat s životností obuvi. Vzhledem k rozdílné intenzitě užívání obuvi u jednotlivých spotřebitelů může být životnost vyčerpána ještě před uplynutím záruční doby.
4. Častým střídáním obuvi prodloužíte její životnost. BMX boty by měly sloužit pouze pro ježdění na kole
5. Velmi negativní vliv má na vzhled obuvi působení posypových materiálů, kterými se v zimním období ošetřují komunikace. Agresivní chemické látky obsažené v posypech narušují strukturu materiálů, způsobují zbobtnání a výskyt charakteristických světlých skvrn. Snažte se omezit působení těchto látek na obuv. Obuv po použití otřete od zbytků sněhu či vlhkosti. Obuv poškozenou tímto způsobem nelze reklamovat. 
6. Bílé materiály mohou v průběhu užívání do určité míry zežloutnout.
7. Syté a pastelové barvy vrchových materiálů mohou v průběhu užívání zesvětlat vlivem slunce a potu
8. Při zvýšeném pocení nebo při provlhnutí obuvi může vnitřní vybavení obuvi do jisté míry zapouštět barvu.
9. Používání nedostatečně vysušené obuvi způsobuje její nadměrné opotřebení (zvláště stélek a podšívek).
10. Vlhkou obuv doporučujeme vycpat novinami a postupně sušit mimo dosah zdroje zvýšené teploty.
11. Nikdy neperte boty v automatické pračce ani pod proudem vody.
12. Nepoužívejte agresivní čistící prostředky ani tvrdé kartáče.
13. Nikdy nesušte boty nad ohněm, na radiátoru nebo jiném topném tělese.

 

ZÁRUČNÍ DOBA VS ŽIVOTNOST OBUVI
Záruční doba a životnost zboží jsou různé pojmy. Životnost zboží je dána způsobem a intenzitou používání a nemusí být vždy stejná jako záruční doba. To znamená, že při intenzivním používání může být životnost kratší než záruční doba. Např. při intenzivním užívání se i podešev obvyklé kvality opotřebuje rychleji než při občasném použití - životnost podešve a tím i obuvi je tedy v tomto případě kratší než záruční doba. Také nedostatečná údržba nebo používání obuvi k nevhodnému účelu podstatně zkracuje její životnost.

 

 
Provozováno naProvozováno na systému NetShops
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Zavřít